Formy podnikání – OSVČ, s.r.o., a.s.

Formy podnikání – OSVČ, s.r.o., a.s.

Formy podnikání – OSVČ, s.r.o., a.s.

Jak, představí v únoru 2015 Martina Macura z akciové společnosti Macura & partner, a.s. na třech Veletrzích řešení VII

Formy podnikání – OSVČ, s.r.o., a.s.

Kritéria volby, výhody a nevýhody jednotlivých forem podnikání pracovní smlouva, DPP, DPČ, odvody zdrav., soc., daňové benefity, nelegální forma zaměstnávání témata, která řeší Martin Macura ze společnosti Macura & Partner na brněnském Best of Veletrhu řešení v květnu.

Ve vašich skvělých prezentacích se míchá ekonomika, právo, účetnictví. Jaké jsou Vaše bohaté zkušenosti z praxe, s kým se český podnikatel o těchto věcech nejčastěji radí?

Zajímavá otázka J, děkuji. Rozvrhněme si spektrum českých podnikatelů. Ten úplně nejmenší, tedy živnostník bez zaměstnanců či s několika málo zaměstnanci, se nejčastěji radí sám se sebou, manželkou (apod.) nebo s internetem. Teprve v okamžiku, kdy jej některý ze správních orgánů vyzve ke kontrole nebo se případně se o možném problému dozvědí jiným způsobem např. z médií, rozhodne se obrátit na odborníky v dané oblasti. Občasnou smutnou praxí je, že takto reagují i někteří účetní.  Dovolím si v tomto okamžiku doporučení – lépe pravidelně konzultovat s odborníkem v ekonomické či právní oblasti s nižšími náklady než velmi draze „hasit požár“, někdy i bez reálné šance na úspěch. Střední firmy mají většinou tyto odborníky smluvně zajištěné nebo jim přímo poskytují ekonomický a právní servis formou outsorcingu. Velké a nadnárodní společnosti pak mají vlastní zaměstnance, kteří se věnují dané problematice a najímají si specialisty pouze na velmi složité případy.

 

Pokračování