Špatné prezentace zabíjí dobré myšlenky

Špatné prezentace zabíjí dobré myšlenky

Špatné prezentace zabíjí dobré myšlenky

Jak nezabít dobré myšlenky špatně provedenou prezentací představí Radim Baron v říjnu 2015 na pražském a plzeňském Veletrhu řešení VIII.

Zeptali jsme se pana Barona na podrobnosti.

Motivem říjnového Veletrhu řešení je hledání odpovědí na otázku jak bořit mýty v podnikání. Co je podle vás proto potřebnější odvaha nebo chytrost?

Z mého pohledu, je odvaha rozhodně důležitější. Okolo nás máme mnoho velice vzdělaných lidí, odborníků, specialistů, jsou to velice chytří lidé. Ale málo kdo z nich podniká. V podnikání nejde o množství informací, ale o jejich kvalitu, schopnost mít odvahu je použít. Tzv. „nebát se jít do toho“.

Pokud se bavíme o prezentacích, nelze vynechat technickou podporu. Jaká je podle vás adekvátní míra a kdy technika už brání kvalitnímu předání sdělení?

Technická podpora v každém smyslu slova, je vždy PODPORA a tak by to mělo vypadat i při prezentaci. Pro řečníka, by měla být technika vždy přátelským a slušivým doplňkem, na místo lítého protivníka v boji. Hlavní úlohu vždy hraje prezentátor a jeho myšlenka, jsou dokonce i úžasné techniky prezentace, bez použití jakýchkoli obtěžujících technologií.

 

 

Pokračování