Efektivně chráněna data

Efektivně chráněna data

Efektivně chráněna data

Jak chránit citlivá data, ale nezmrazit přitom chod celé firmy představí Vojtěch Krejčíř ze společnosti Gekonis v únoru 2015 na všech čtyřech Veletrzích řešení.

Zeptali jsme se pana Krejčíře na podrobnosti.

IT (ne)bezpečí se tiše a postupně prokousává mezi top témata firem celého světa. Do „drátů a čipů“ se dostávají informace, které mohou v nesprávných rukách zlikvidovat mnoho podnikatelů. Přesto má otázka je jednoduchá: Jakým způsobem by měly firmy přistoupit k ochraně dat?

Před nákupem drahých technologií je určitě vhodné se zamyslet, s jakými daty firma pracuje a jaké škody způsobí jejich ztráta nebo zneužití. Určitě je vhodné rozdělit data do kategorií podle důležitosti a rizikovosti, a podle toho zvolit způsoby jejich ochrany. Doporučuji také nezapomenout na organizační opatření a osvětu mezi zaměstnanci, aby si například neposílali data, která na jedné straně ukládáme v drahém systému s řízeným přístupem, prostřednictvím veřejného emailového účtu, nebo je nesdíleli na volně dostupných internetových úložištích. Důležitost ochrany citlivých údajů musejí pochopit jednotliví uživatelé a přizpůsobit své chování při zacházení s firemními daty.

Pokračování